Miestelių ir kaimų pavadinimai

Lietuvoje gausu kaimų ir miestelių, kurie dėl įvairių priežasčių yra gavę įdomius, neįprastus ar net juokingus pavadinimus.
Patekti į Rojų galima ir šiame gyvenime – tereikia nuvažiuoti į Rojaus kaimą. 1890 m. Adomas Hrebnickis iš savo uošvio gavo 14 ha žemės, vadinamos Velnyne, kurią pavertė Rojumi – užveisė per 1000 įvairių vaismedžių.
Norint aplankyti svečią šalį, nereikia kirsti Lietuvos sienos. Kaimas pavadinimu Užsieniai yra Ignalinos rajone. O jeigu svajojate pamatyti Šveicariją, visai nebūtina vykti į vidurio Europą. Šveicarijos kaimą turime Jonavos rajone. Spėjama, kad kadaise pavadinimą kaimui sugalvojo kuris nors vietos dvarininkas. Matyt, jis keliavo po Europą, susižavėjo Šveicarija ir nusprendė šiuo vardu pavadinti Lietuvos kaimą. Egiptas gali mums pavydėti net trijų Aleksandrijų: Šiaulių, Skuodo ir Kupiškio rajonuose. Pastarajame yra ir kaimas Paryžė.
Sprendžiant iš kai kurių vietovardžių, esame tikri gyvūnų mylėtojai, augintojai. Tai liudija tokie kaimų pavadinimai: Katinai, Avinėliai, Veršiai. Turime ir Kurmius bei Gegutę.
Šmaikščiai skamba Lašinių, Puskelnių, Fermos, Kirmėlių pavadinimai. Vyrai galbūt norėtų apsilankyti Mergalaukyje, o į Budelius visiems baisu įkelti koją.

Šaltiniai:
http://vietovardziai.lki.lt/
http://www.miesteliai.lt/
http://lt.wikipedia.org/